
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 42 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 2.5 MHz |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1.1 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Operating Supply Current | 1.7 mA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Output Current per Channel | 86 mA |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 220 µV |
| Voltage Gain | 130 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 86 dB |
| Input Voltage Noise Density | 9 nV/sqrt Hz |
Stock: 116
Distributors
pcbx
Unit Price$3.04184
Ext.Price$3.04184
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.04184 | $3.04184 |
| 10 | $2.30917 | $23.09170 |
| 25 | $2.12792 | $53.19800 |
| 50 | $2.02904 | $101.45200 |
| 100 | $1.93476 | $193.47600 |
| 300 | $1.84486 | $553.45800 |
| 500 | $1.75914 | $879.57000 |
| 1000 | $1.67737 | $1677.37000 |
